שלטים בכל מקום

בכל מקום אליו אנו הולכים, אנו מוצאים את עצמינו מוקפים בשלטים. מכל הסוגים ומכל המינים. החל משלטים פשוטים העשויים ממדבקות ועד לכאלה ענקים הזוהרים למרחוק. הם יכולים להיות במשרד או סתם ברחוב. ומה תפקידם של אותם שלטים?  לסייע, לכוון, להזהיר ולשמור.

אין זה משנה אם מדובר בשלט קטן על שער הגינה המזהיר מפני הכלב בחצר, במדבקה קטנה שמזהירה מפני ארון חשמל, או שלט מהבהב המזהיר מפני עבודות בכביש. מה שחשוב זה שהשלט יראה לעיני כל אדם ויבהיר בצורה ברורה את כוונת מציבו.

אילו סוגי שלטים נוכל למצוא?

שלטי ביטחון ואזהרה– אחת המטרות החשובות ביותר שלשמן מוצבים שלטים הם למען שמירה על בטיחותם של העוברים ושבים. בין אם מדובר בשלטים בשטחי עבודה המזהירים מפני סכנות כגון בורות פתוחים או סכנת קרינה, ובין אם בשלטים המורים על ביצוע פעולה כלשהי שתשמור על בטחון האדם כגון לבישת קסדה, או משקפי מגן.

שלטי הכוונה – אין אחד מאיתנו שלא מסתכל לפחות פעם ביום על אחד מאותם שלטים להכוונה. היכן הכניסה לחדר המדרגות של הבניין? היכן היציאה מהחניון של הקניון? ומה עם הכניסה המיועדת לנכים?  שלטי הכוונה יש בלי סוף, העיקר שתגיעו למקום חפצכם בקלות ובשלום.

שלטי מדבקות – לא בכל מקום אפשר להעמיד שלט גדול ומסורבל, והדבר בעייתי במיוחד במקומות אינטימיים יותר כמו משרדים ובתי עסקים. ועל כן ניתן כיום למצוא שלטים המגיעים בצורת מדבקות, אותם ניתן להדביק בקלות על כל דלת או חלון. שלטי כניסה ויציאה, איסור עישון וסכנה. ניתן למצוא כיום מדבקה לכל מטרה שרק אפשר – מדפים למחסן

שלטים פולטי אור –  בשנים האחרונות צצו במקומות רבים גם שלטים מהדור החדש, אלה השלטים פולטי האור. ולמעשה מרבית המקומות הציבוריים מחוייבים להציב אותם על פי חוק. הדבר חשוב ביותר במיוחד במקרי חירום או במקרה של הפסקת חשמל פתאומית. בה קשה לעיתים למצוא את הדרך הבטוחה במהירות.

זוהי רק רשימה חלקית, מספר סוגי השלטים שקיימים הוא עצום הרבה יותר. אז בפעם הבאה שתתקלו בשלט כלשהו, אל תזלזלו, והעיפו בו מבט. הוא ניצב שם מסיבה כלשהי, והיא בדרך כלל חשובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top