פרויקט "אתֶנה"

פרויקט "אתֶנה" נחשב לפרויקט ענקי השואף לפיתוח של תרבות הספורט בישראל בדרך אשר תבטיח את השתתפותן המלאה של ילדות, נערות ונשים בכל תחומי הספורט.

בעשור האחרון אנו עדים להתפתחות ענפי ספורט למיניהם אם זה כדורגל ,כדורסל , גולף , שחייה , ועוד.  במקביל אנו רואים שנשים שואפות יותר להיכנס לעולם הספורט בכל התחומים אפילו אלו שהיו מוגדרים לגברים בלבד. המודעות נרחבת בקרב נשים לכל מיני ענפי ספורט שונים שיכולים להוות מקור להגשמת תחביב או חלום . השתלבותן של נשים אלו במשחקי ספורט שונים דבר המשקף התפתחותה של המודעות שגוברת אצלן לנוהלי וחוקי תחומים אלו . הן הגיעו להשגים מאד מתקדמים אפילו יותר מגברים כמו בתחום השחייה, הטניס שולחני, הטניס, בכדורסל, ולאחרונה בענף הספורט של הכדורגל .

פרויקטים וועדות שונות התחילו לתמוך בכושר הנשי שמתפתח ומתקדם בענף הספורט ובמיוחד בטניס השולחני שכיום ישראל נחשבת אחת מהמדינות המובילות בתחום בקרב צעירות ובחורות מאחר הניצחונות שגרפו במהלך השנים האחרונות . אחד הפרויקטים הבולטים ובמיוחד בענף הטניס השולחני זהו פרויקט "אתנה" הנחשב לפרויקט לאומי לקידום נשים בספורט, נוסד ויצא לאור בשנת 2007 אחרי מסע ארוך של נסיונות. הפרויקט פועל לשילוב הנשים בהרבה ענפים בספורט אם זה בשחייה, גולף ,כדורגל ועוד.. מהפעילויות של פרויקט זה הוא הקמת ובניית מרכזי אימון רבים בארץ, חוגי ספורט, תחרויות שונות ומימונם ועוד.. ולא לשכוח שפרויקט זה מעניק מלגות לאגודות הספורט כגון בענף השחייה אשר חולקו מלגות למאמנות הנשים כתוצאה מההישגים ולפתיחת קורסים חדשים ומצליחים.  

פרויקט אתנה נחשב למועצה הציבורית לקידום הספורט הנשי, אתנה עורכת תמיד פעילויות ומשחקים וחוגי ספורט לקבוצות השונות, ולסוגי הספורט השונים, מגוון מתחמי פעילויות , צעדות למיניהן ,מסיבות ריקודים ומחנאות הדרכה ,אתנה כוללת כ 13 ענפי ספורט אם זה ענף כדורגל נשי, ענף שחייה , טניס שולחני , כדורסל ועוד…

דברי הפרויקט :  "מטרתנו לקיים סביבה שיתופית לכולכן – הספורטאיות הישראליות, בכל ענף ובכל גיל, לשתף בחוויותיכן ממשחקים, תחרויות, אימונים, מחיי היום יום של להיות ספורטאית, לשתף בסיפורים, בתמונות, וידאו, חומר מקצועי, להעלות שאלות מקצועיות וכן הלאה.. בקשה אחת: אנא שמרו על המקום כמקום נקי מהשמצות, קללות, התבטאויות פוגעניות וכדומה."

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top