משחקים לגוף ולנפש

משחקים הם עניין תרפויטי. כיום יש אפילו מחקרים רבים המגבים עובדה זו ועומדים מאחוריה בגאון. יש ביכולתו של משחק לשחרר מתחים, למלא את הגוף באנרגיה חיובית, להשפיע על מצבי הרוח ואפילו לשדרג יכולות חברתיות ואישיות ותכונות טובות רבות נוספות. מה במשחק גורם לכל התופעות הטובות הללו? לפני הכל כנראה שהמתח הספורטיבי שנבנה בין היריבים, העונג שבמאבק ותחושת העילוי שחשים בעת ניצחון. ההשפעה היא מיידית, התודעה מצליחה להשתחרר וליהנות ולגרום לנו לשכוח קצת מחיי היום יום, העבודה, השגרה, הילדים ובן הזוג.

משחק יכול להיות מלווה בכדור כמו כדורגל, כדורסל או טניס שולחן ויכול להיות גם משחק קופסא כמו מונופול, טאקי או קלפים. בשני סוגי המשחקים גם באלו שאינם דורשים מאמץ פיזי ישנו מימד ספורטיבי, הכולל מאבק תחרותי וניצחון או הפסד.

קיים קשר הדוק בין משחק לבין ספורט. ואנשים רבים הפכו את הספורט האהוב עליהם למקצוע. ילדים שאהבו אהבה גדולה כדורגל גדלו להיות נערים שמשתתפים בליגות הנוער ולאחר מכן שיחקו בליגה הארצית ולמעלה מזה. אותו דבר קורה גם בספורט כמו טניס, או טניס שולחן. יש מי שמשחק להנאתו ויש מי שהפך את המחבט הקטן והכדור הלבן והקל לכלי העבודה שלו. בארץ מתפתח בשנים האחרונות תחום הטניס שולחן כספורט לכל דבר. במתנ"סים רבים מלמדים טניס שולחן כחוג לילדים וגם למבוגרים ברמת מתחילים, מתקדמים ואפילו ברמה מקצועית. שחקנים רבים משתתפים בתחרויות בארץ וגם בעולם. את הספורט הזה הביאו איתם העולים מרוסיה, שם הוא מפותח הרבה יותר ומאז משקיעים בו רבות בארץ.

לא חייב להיות מקצוען כדי ליהנות מהמשחק הזה הדורש פלטה גדולה, רשת, שני מחבטים קטנים וכדור אחד. אפשר להיות עורך דין דיני עבודה המחזיק שולחן טניס שולחן בחצר ביתו או להיות גננת בגן ילדים. הכישורים היחידים שיש בהם צורך גם לגננת וגם לעורך דין דיני עבודה הם קשר עין יד ומוטוריקה גסה ועדינה ברמה טובה. כמובן שלא יזיקו גם חוש ספורטיבי מפותח, קלילות תנועה ושמחת חיים. טניס שולחן משחקים שנים כשהמטרה היא לגעת עם הכדור בשולחן היריב מבלי שהוא יצליח להחזיר אותו לכיווננו ולפגוע בחצי השולחן שלנו.

טיולים מאורגנים הם פתרון עבור קבוצות המעוניינות לצאת לחו"ל מבלי להתאמץ לארגן את כל פרטי הטיול וגם כדי להיות מלווים על ידי מדריך ואוטובוס. טיולים מאורגנים הם לרוב כלי מצוין עבור אנשים מבוגרים לתור את הארץ או ארצות מחוצה לה. טניס שולחן  הוא משחק כה נפוץ שבטיולים רבים ניתן להיתקל בו במלונות, בעיקר באירוח ספורטיבי ובכפרי נופש כחלק ממגוון השירותים המוצעים במקום. שולחן טניס שולחן יכול לשדרג את האווירה ולהעניק פתרון מצוין לתעסוקה בשעות היום. טורנירים של משחקי טניס ישמחו את כולם ובעיקר את המנצחים, במהלך טיול או בשולחן הביתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top