בדק בית – כדי להיות בטוחים

קניית בית, כידוע, היא העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם של רוב האנשים. לכן מפתיע הדבר שאנשים רבים מבצעים עסקה כזו מבלי לבצע בדק בית. בדק הבית מצביע על ליקויים שונים, וברוב המקרים הוא מלווה בהערכת עלויות התיקון. הליקויים יכולים להיות אסתטיים, ליקויי בנייה יסודיים או בנייה שלא בהתאם למה שהבטיח הקבלן.

בדיקת המטבח

המטבח הוא אחד המקומות הקריטיים בבית וכל ליקוי בו הוא לכל הפחות מטריד ובמקרים חמורים יותר יכול להיות מוגדר בעייתי. בדק בית במטבח מתרכז בארונות המטבח ובמשטחי העבודה.

ארונות המטבח: הדבר החשוב ביותר הוא הנוחות והבטיחות בשימוש בארונות המטבח. בעיה שעל פניה נראית שולית יכולה להפוך לכל כך מטרידה עד שמתחייב תיקון יסודי שלה, תיקון שעלותו גבוהה. בדק בית מזהה בעיות מסוג זה ומצביע עליהן.

משטחי העבודה: בדיקת המשטחים מתרכזת בשלמות שלהם, משמע שאין בהם סדקים דרכם דולפים מים, ובחיבורים שלהם לקיר. בבתים ישנים רבים קורה שחיבורי המשטחים הם בעייתיים או שהמשטח איננו ישר, מה שגורם למים להגיע למקומות שאינם צריכים להיות שם.

בדק בית כללי בחדרי הבית האחרים:

כל חדר בבית ראוי לבדיקה יסודית בדיוק כמו המטבח. השורות הבאות יתרכזו בפרוט חלק קטן מהליקויים האפשריים.

חשמל: שקעים בעייתיים או לא שלמים מהווים מפגע בטיחותי חמור. צבע חריכה הנמצא ליד שקע כל שהוא מצביע על התחממות רבה שלו ואפשרות סבירה שהוא יגרום לקצרים. שקעים שאינם שלמים חייבים להיות מתוקנים באופן מיידי. כדאי גם לבדוק שאין חוטי חשמל בולטים שאינם מחוברים לשום מקום ומעל לכל כדאי לבדוק את לוח החשמל ולוודא שמערכת החשמל בבית מתאימה לצרכים.

אינסטלציה: בעיות אינסטלציה הן קלות לזיהוי לאיש בדק בית מקצועי אבל הטיפול בהן קשה ויקר. זיהוי מוקדם של בעיות אפשריות מצביע על הליקויים ועל העלות המשוערת שלהם.

ביצוע ביקורת ליקויים על ידי חברת בדק בית מקצועית זהו דבר חשוב מאין כמותו, כיון שהוא נותן בידי הקונה הפוטנציאלי הערכה אמיתית של עלות העסקה שהוא עומד לבצע כך שתהיה בידו האפשרות להיערך אליהן בהתאם, הן מבחינת התקציב והן בבחירת העיתוי המתאים לטיפול בליקויים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top