מחשבון הריון

היווצרותם של חיים, הייתה מאז ומעולם תעלומה מרגשת, בפרט להורים, אשר משני חלקיקים זעירים בגופם גדלה ישות חדשה, שמגיחה אל העולם והופכת אותו על פיו. בעבר היה ידוע אך מעט על תהליך ההפריה, ההריון ושלבי התפתחות העובר עד צאתו מרחם האם. מחקרים רבים נערכים בכדי למפות ולגלות כל פרט הקשור למצוות פרו ורבו, שהיא מן היצרים המושרשים, של כל בני האדם. ישנן עדיין שאלות לא פתורות, הן ביחס לתהליך ההפריה עצמו והן ביחס למטענים הגנטיים ושלבי ההתפתחות וכמובן שאלת הנשמה, אשר יש הגורסים, כי היא חורגת מתחומי המדע ולעולם לא תענה על ידו; אך יחד עם זאת לשאלות רבות, שבעבר נראו חסרות פתרון, ישנן תשובות פשוטות, אשר כיום כל אחד מאיתנו יכול לקבל דרך גלישה באינטרנט או ביקור אצל הרופא.

אחת השאלות הראשונות הנשאלות על ידי אישה, שגילתה כי היא הרה ללדת, היא מתי נכנסה להריון. מחשבון הריון, המצוי כמעט בכל אתר העוסק בנושאי הריון, יכול לענות בפשטות על שאלה זו. הריון ממוצע אורך כ-266 יום. מאחר וההפריה נעשית בזמן ביוץ, הקורה לרוב כשבועיים ימים לאחר קבלת המחזור, שהוא נקודת ציון קלה לחשב על פיה, יש להוסיף ארבעה עשר יום למספר זה על מנת לקבל את תאריך הלידה המשוער. זהו החישוב אותו מבצע מחשבון הריון עבורנו. כל שהאם לעתיד צריכה לעשות הוא להקיש את תאריך תחילת המחזור האחרון אל מחשבון הריון, אשר בתורו מוסיף 280 יום ונוקב בתאריך היעד של הלידה.

מחשבון הריון יעיל לא רק בכדי לחשב את תאריך הלידה, אלא גם בכדי לקבוע את שלבי ההריון השונים, אשר נחלקים בגסות לשלושה שלישים או באופן מפורט יותר, לשבועות ואשר על פיהם ניתן לבדוק את שלבי התפתחות העובר. ישנן בדיקות שונות, המיועדות להתבצע בזמנים מסוימים של ההריון כסקירת מערכות, שקיפות עורפית, בדיקת מי שפיר, ביקורות אולטראסואנד ועוד. מחשבון ההריון מסייע לרופא לתזמן את הבדיקות בשבוע הרצוי. כמו מחשבון הריון ישנם גם מחשבון ביוץ, העוזר למנסים להרות ומחשבון משקל לחישוב משקלו המשוער של התינוק.

רשלנות רפואית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top