הקשר בין עיצוב הבית וצביעה

תחום עיצוב הבית תפס תאוצה בשנים האחרונות ונוכח ביותר בכל אמצעי המדיה. כל מעצבי הפנים יעידו כי לא ניתן להתעלם מהקשר האדוק בין עיצוב הבית לבין צביעה של הבית אשר תואמת לרוח עיצובו. להלן שתי דוגמאות אשר מקשרות בין שני אלמנטים בלתי נפרדים אלה:

עיצוב הסלון

אם תשאלו, יגידו לכם רוב האנשים כי החדר אשר אותו היו רוצים לעצב יותר מכל הוא הסלון. הסלון הוא מרחב המחיה הפופולארי ביותר בבית אשר בו מתכנסת כל המשפחה ואורחיה. עיצוב הבית אינו יכול להיות מושלם ללא עיצובו של הסלון כמו גם צביעתו בגוונים אשר יתאימו לרוח העיצובית שתכננה אותו.

הדרך הטובה ביותר לעצב את הסלון היא קודם כל ע"י צביעה מקדימה שלו בצבעים בעלי אופי מרגיע כגון השמנת והורוד בהיר כך שהחלל הנוצר ייתן הרגשה של מקום גדול ומרשים. ניתן להשתמש בשילובי צבעים בקירות מנוגדים ואף לבצע תיחום הקירות באמצעות קרניזים מיועדים. רק לאחר הצביעה ניתן לפנות לשאר מלאכת העיצוב, כאשר זאת נקבעה ותוכננה מראש ע"פ צבעי הקירות.

עיצוב חדרי ילדים

רובינו בוחרים לעצב את חדרי הילדים ראשונים, לפני שאנו מעצבים כל חדר אחר בבית. ככה אנחנו ההורים – ילדינו קודמים לכל. גם במקרה של חדרי הילדים, חשוב ביותר לבצע צביעה קפדנית ואומנותית אשר משתמשת בחומרי צבע היפואלרגנים ובטיחותיים. מומלץ לבחור בצבעים אשר מתאימים לדרגת ההארה של החדר. למשל, חדר ילדים אשר מואר בעוצמה ע"י השמש יצבע בצבעים "קרים" כגון גווני הכחול בהיר ובצבעים חמים, כגון גווני הצהוב בחדרים מוארים פחות. תפיסת העיצוב של חדרי ילדים דוגלת בהקניית נושא מעניין לחדר הילדים כגון פו הדוב, נסיכות, חיות מחמד וכו' ולהתאים את הנושא לריהוט חדר הילדים אשר יעוצב ברוח העיצובית של הקירות.

מכאן עולה הקשר החזק ביותר בין עיצוב הבית ובין צביעה שכן שניהם משלימים זה את זה בהרמוניה עיצובית אשר מהווה יתרון לא קטן עבור על אלה אשר רוצים לעצב את ביתם לפי תפיסת עולמם, נטייתם העיצובית ומשאלות ליבם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top