בניית דקים עץ

הדק הוא אחד מפתרונות הריצוף והעיצוב הנפוצים כיום. הדק בנוי מעצים שונים ונותן אווירה של חמימות וביתיות. להבדיל מחומרים אחרים הדק הוא חומר שניתן לנקות אותו בקלות ובמהירות. הלכלוך כמעט ואינו נראה בו מה שגורם למראה תמידי של ניקיון.

החיסרון העיקרי בו הוא הרגישות שלו למים. במצב שבו יש עליו מים עומדים הוא מתנפח ונהרס לכן השטיפה שלו נעשית עם חומר וסמרטוט מיוחד עם מעט מאוד מים.

הדק מגיע במגוון רחב של צבעים, חלקם טבעיים יותר וחלק נועזים. כל אחד יכול להחליט על הצבע שיענה לדרישות העיצוב שלו בצורה הטובה ביותר. הצבע שבו צובעים את הדק מורכב משמן ופעם לתקופה יש צורך לחזור עליו כדי שהוא יראה רענן.

את הדק כדאי להרכיב על ידי איש מקצוע למרות שישנם כאלה שמרכיבים אותו לבד. ישנה מסובכות מסוימת ודיוק שצריך בשביל שרצפת הדק תחזיק לאורך זמן. בנוסף להתקנה מכיוון שהוא חומר אורגני הוא חשוף לפגעי מזג האוויר ולחות לכן הוא מצריך תחזוקה שוטפת שתשמור על העמידות שלו ותרחיק פיטריות ומפגעים.

העלות של בניית דקים משתנה מאחד לשני. הגורם העיקרי שמשפיע על העלות זה איכות העץ ממנו בנוי הדק. סוגי העצים הנפוצים הם:

עץ האורן-  עץ דק וסטנדארטי שניתן לרכישה במחירים נמוכים.

עץ הארז- עץ עמיד וחזק במיוחד ולכן הוא הדק היקר ביותר בשוק.

דק טיק- דק סטנדרטי וטוב שמחיריו ממוצעים.

דק איפאה–  דק איכותי וחזק שדורש מינימום אחזקה. מחיריו יקרים יחסית לאחרים.

הדק הוא חומר כל כך מגוון שהשמיים הם הגבול בשבילו. הדבר היחיד שמגביל אותו זה התקציב שעליו חשבתם ולכן לפני שמתחילים בחיפוש הדק כדאי להקצות תקציב מראש שדרכו תחליטו על הדק הטוב ביותר בשבילכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Go to Top